bakırköy escort
Spor

Hollandalı atlete uyuşturucu kaçakçılığından 8,5 yıl mahpus cezası

Hollandalı ulusal atlet Madiea Ghafoor, uyuşturucu kaçakçılığı günahından 8,5 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Hollanda basınında taraf alan haberlerde, 2016 Rio Olimpiyatları’nda yarışan 27 yaşındaki Ghafoor’un, Almanya’da çıktığı duruşmada 8,5 yıl mahpus cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Haberde, Ghafoor’un avukatı Norman Werner’in duruşmada yaptığı savunmada, müvekkilinin otomobilinde bulunan unsurları doping zannettiğini söylediği söz edildi.

Avukat Werner’in, Ghafoor’un Doha’da düzenlenen Yerküre Atletizm Şampiyonası’nda doping kullanabilmek için bir örgüt ile anlaşarak Almanya’ya doping kaçakçılığı yaptığını söz ettiği kaydedildi.

Savcının ve hakimin, avukatın savunmasını inandırıcı bulmadığı ve Ghafoor’u otomobilinde çok sayıda uyuşturucu bulunduğunu bilmesi gereken bir kurye olarak gördüğü malumatı paylaşıldı.

Hollanda Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamada ise avukatın “doping” savunmasına şaşırıldığı ve bunun doğruluğuyla ilgili araştırma başlatıldığı belirtildi.

18 Haziran’da Ghafoor’un otomobilinde, Hollanda-Almanya hududuna yakın Elten kentinde gümrük memurları tarafından yapılan aramada 2 milyon avro kıymetinde çok sayıda uyuşturucunun yanı sıra 12 bin avro para ve 3 kilo ketamin bulunmuştu. Ghafoor bunun üzerine Alman polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

Hollanda’da 100 ve 400 metrede şampiyonlukları bulunan Ghafoor, 2016 Rio Olimpiyatları’nda da hatunlar 4×400 metre bayrak yarışında Hollanda Ulusal Ekibi’nde taraf almıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı