bakırköy escort
Kadın/Moda

Mutfak dolap kapakları değiştirmenin pratik yöntemleri

Zamanla kullanımından sıkıldığınız veya tasarım olarak uygulamak istediğiniz çekmece kapaklarını basit bir kaç pratik yol ile değiştirebilirsiniz. Peki, çekmece kapakları nasıl değiştirilir? Mutfak çekmece dolapları nasıl değiştirilir? İşte, En pratik çekmece kapağı değiştirme yöntemleri…

Çekmece kapaklar, sürekli kullanıldığı için yalama olabilir ve uzun süreli kullanıma sahip olmayabilir. Bu nedenle kalıcı hasara neden olmadan, sabit olan yerlerinden ayrılarak bir yenisiyle değiştirme gereksiniminin göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Peki, çekmece kapakları nasıl değiştirilir? Mutfak çekmece dolapları nasıl değiştirilir? En pratik çekmece kapağı değiştirme yöntemleri için haberimizin detaylarına göz gezdiriniz…

ÇEKMECE KAPAĞI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Çekmece kapağının ön yüzünde bulunan vidaları yıldız tornavida kullanarak sökme işlemi gerçekleştiriniz.

Çekmece kapağını yerinden ayırdıktan sonra dolap kapağı ile çekmece kapağını kenarlarından hizaya getirerek eşitleyiniz.

Eşitleme yaptığınız kenarları iç kısımdan şarjlı matkap ile vidalama yöntemi uygulayınız.

Bir metre yardımı ile çekmecenin kulplarını takacağınız yerleri kurşun kalem veya benzeri bir malzemeyle işaretleme yapınız. 

İşaret konulan yerlere şarjlı matkap ile delikler açarak değiştirme işlemine devam ediniz.

Yıldız tornavida yardımıyla kulpları çekmecenin üzerindeki belirli yere vidalama yapınız.

Uyarı: Çekmecenin kapaklarının açılıp kapanması zorlandığı durumlarda sürtünmenin olduğu yerlere vazelin veya yağ sürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı